Hyundai i10 2020

Yeni Hyundai i10, çevik ve aktif yapısını vurgulayan yeni bir dinamik tasarıma sahip. Şehir içinde olduğu kadar şehir dışı yolculuklarda da rahatlıkla kullanılabilen Yeni Hyundai i10, kapsamlı bağlantı ve SmartSense aktif güvenlik özelliklerini sunuyor.

Yeni Hyundai i10 modelinin dinamik ve zarif tasarımı, akıcı yüzeyleri ve keskin çizgileri arasında bir kontrast sunuyor. Önceki nesli ile karşılaştırıldığında Yeni Hyundai i10 daha gelişmiş oranlara ve teknik özelliklere sahip. Görsel açıdan daha zengin bir atmosfere sahip olan yeni otomobil, 20 mm alçaltılmış tavanı ve 20 mm daha geniş gövdesi ile segmentinde sınırları zorlayacak.

Hyundai markasının A segmentinde başarılı temsilcisi i10 modeli, geniş ızgarası ve yeni tip ön tamponu ile tamamen sportif bir karakterde. Zarif bir tasarıma sahip ön bölümde bal peteğini andıran yuvarlak“ LED Gündüz Farları” ise araca daha dinamik bir görsellik katıyor. Arkada ise yatay kıvrımlı çizgiler devam ederken, bagajın yumuşak yüzeylerini dalgalı hale getirerek yeni tip stop lambalarıyla bütünleşiyor.

Yeni Hyundai i10’un yan görünümü de maksimum iç alan sağlayacak şekilde biçimlendirilmiş. Hafif kaslı bir gövde ile desteklenen otomobil, üçgen tasarım öğeleriyle de genişliğini görsel olarak vurguluyor. X şeklindeki yeni C sütunu ise aracın dinamizmini tanımlarken, marka adına da yeni bir dönemin başladığını simgeliyor.

İç mekan ise pratiklikten ödün vermeden, yeni nesil kokpit tasarımıyla daha genç bir izlenim sunuyor. İç mekanın önemli unsurlarından biri de yatay düzeni vurgulamak. Dışarı doğru yönelen hava delikleri, ekstra genişlik sunarken yatay konumlandırılan multimedya da bu hissiyatı sürdürüyor. Gösterge ve kapı panellerindeki petek şeklindeki 3 D desenler de yenilikler arasında. Bu detaylar, otomobilin iç mekanına sportif ve modern bir görünüm kazandırıyor.

252 litrelik bagaj hacmiyle çok yönlü kullanıma olanak sağlayan yeni Hyundai i10, segmentindeki en iyiler arasında. Yükleme eşiği bir önceki modele göre 29 mm daha düşük olan i10, bagaja erişimi de kolaylaştırıyor. İki aşamalı bagaj havuzu ve tek elle katlanabilen arka koltuklar, pratikliği 1 de artırıyor.

Segmentinde lider olmak üzere yola çıkan Yeni i10, bir dizi yeni Connected Car ve güvenlik özelliğine de sahip olacak. Blue Link®, Apple Car Play, Android Auto, kablosuz akıllı telefon şarjı ve arka görüş kamera Bunlara ek olarak, Yeni i10 sınıfındaki en kapsamlı güvenlik paketlerinden birine de sahip. İleri Çarpışma Önleme Yardımı, sadece araç içindekileri değil aynı zamanda aracın önündeki yayaları tespit etmek için de ön radar sensörünü kullanıyor. Araç ayrıca, standart olarak Sürücü Dikkat Uyarısı ve Şerit Takip Asistanı ile donatılmış.

Yeni Hyundai i10, iki motorla satışa sunulacak. Üç silindirli 1.0 litrelik MPi motor, 67 beygir güç ve 96 Nm tork değeri sunarken, 84 beygir ve 118 Nm torklu bir diğer ünite olan 1, 2 litre MPi ise daha fazla performans isteyenlere hitap edecek. Her iki motorda 5 ileri manuel ve otomatik(AMT) şanzıman seçeneği bulunuyor. Geleneksel otomatik şanzımanla karşılaştırıldığında AMT, hafifliği ve düşük sürtünme özelliği sayesinde verimliliğiyle de ayrışıyor.

Kaynak: otomobilkampanyalar.com

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Hyundai Yetkili Satıcılarından edinebilirsiniz.